Zawirowania wokół spin-offów i inne newsy z zeszłego tygodnia

Filmy: Będą kolejne spin-offy, czy nie? Zeszły tydzień najpierw stał pod znakiem plotek, że Lucasfilm wstrzymał produkcję kolejnych nie-seryjnych (tj. niezwiązanych z trylogią Riana Johnsona i serią Benioffa i Weissa) filmów, by potem okazało się, że plotki te nie mają nic wspólnego z prawdą. Pytany o całą sprawę przedstawiciel Lucasfilmu powiedział, że niezapowiedziane filmy są dalej na dobrej drodze do powstania. Potwierdzają to też słowa Toma Kane’a, głosowego odtwórcy Yody i narratora ostatnich seriali animowanych, który wspomniał, jakoby w produkcji było aż 9 filmów Star Wars. Wszyscy wiemy o siedmiu (Epizod IX plus dwie wspomniane wyżej trylogie), co sugeruje, że te dwie ostatnie to kolejne spin-offy. Oczywiście Kane to tylko aktor głosowy, więc nie należy jego słów traktować jak wyroczni.

Tak czy siak, lizanie ran po Solo trwa. Film na ten moment, równo miesiąc po premierze, zarobił zaledwie 354 mln. dolarów na całym świecie, co oznacza już definitywnie, że sam w sobie nie zwróci się producentom (należy bowiem pamiętać, że z budżetem na dokrętki i reklamę koszty produkcji szacowane są na ok. 350-400 mln. „zielonych”, a do kieszeni producentów wraca tylko część tej sumy).

Komiksy: Swoją premierę miał 28 zeszyt serii Poe Dameron (3 część The Awakening).

W Polsce pojawił się 13 tom Kolekcji Komiksów Star Wars, od którego będzie się ukazywać seria Rycerze Starej Republiki. W środku znajdują się zeszyty 0-10 (wydane wcześniej w Polsce przez Egmont na łamach tomu 1 – Początek  oraz częściowo w  tomie 2 – Flashpoint). [Dark Dragon]

Seriale: W minionym tygodniu pojawił się kolejny, już setny, odcinek The Star Wars Show. Powiedzieć, że jest cudowny, to jak nie powiedzieć nic, ale o tym już sami musicie się przekonać. Na zachętę wspomnę, że jest tam nawet numer musicalowy. [Lisa]

Książka: Sporo nowości książkowych! W Polsce wydawnictwo Ameet kontynuuje wydawanie okołosolowych książek, ale ciekawszą wiadomością jest pojawienie się (po kilku latach od premiery zagranicznej) Star Wars: Propaganda zawierające propagandowe grafiki z odległej galaktyki i bonusowe 10 plakatów. Cena to 68 zł za 112 stron.

Za granicą pojawiło się kilka zapowiedzi nowości, a wśród nich Pirate’s Price (08.01.2019) o spotkaniu „Sokoła Millenium” z Hondo Ohnaką; Lando’s Luck (02.10.2018) o przygodach Calrissiana sprzed ostatniego spin-offu oraz Woman of the Galaxy, czyli album o 75 kobietach ze świata Star Wars (30.10.2018). [JediPrzemo]

Gry planszowe – X-Wing: XIV fala dodatków pojawiła się już zarówno u nas, jak i w USA. W ramach tej fali wyszedł TIE Reaper oraz X-wing i U-wing Partyzantów Saw Gerrery. Warto nadmienić, że zestawy zawierają karty i żetony zarówno do pierwszej, jak i drugiej edycji gry. Dodatkowo, dostaliśmy zapowiedź drugoedycyjnego Y-winga.

Gry planszowe – Rebelia: Umknęło nam to, ale w zeszłym tygodniu swoją premierę w polskiej wersji miał pierwszy (?) dodatek do gwiezdnowojennej gry, która zawojowała świat planszówek, czyli Rebelii. Dodatek wyszedł „zaledwie” 10 miesięcy po premierze w USA, ale najważniejsze, że w końcu już jest.

Gry planszowe – Przeznaczenie: FFG zamieściło u siebie informację, że piąty zestaw dodatków, Way of the Force, pojawi się w USA 5 lipca, natomiast w innych częściach świata albo równo z tą datą albo niewiele później. Twórcy chwalą się także, że mają zaplanowane karty aż po dziesiąty (!) set, a w siódmym pojawią się nowe startery. Zaiste świetlana przyszłość!

Gry planszowe – Legion: Pewnie nie będzie to najpopularniejszy z dodatków, ale można już dokupić sobie zestaw ośmiu barykad do gry.

Gry planszowe – Imperial Assault: Przyszłość gry w Polsce sto pod znakiem zapytania, ale w USA trzyma się wciąż mocno. Swojej szerszej zapowiedzi doczekał się mały dodatek, w którym trafimy na Lothal. [Nadiru]