Pierwsze (niewyraźne) spojrzenie na bohaterów „Resistance” i inne newsy z zeszłego tygodnia

Epizod IX: Keri Russell negocjuje rolę w filmie. Aktorka wystąpiła już u Abramsa w filmie Mission: Impossible 3, więc jej angaż jest całkiem prawdopodobny. Kogo zagra? Pomidor. Na razie wiemy jedynie, że ma brać udział w scenach akcji.

A teraz dość ciekawa ploteczka, w dodatku poparta konkretami. Billy Dee Williams miał brać udział w konwencie Saskatchewan Entertainment Expo, ale spotkanie z nim zostało odwołane. Normalna rzecz, pomyślicie, przecież takie rzeczy się zdarzają. Sęk w tym, że powodem absencji leciwego Lando jest udział w filmowym projekcie. Cóż to może być? Biorąc pod uwagę wcześniejsze plotki, że Williams wziął się do pracy nad kondycją fizyczną, a także to, że aktor od lat nie grał w żadnym filmie, odpowiedź może być tylko jedna: Epizod IX. Okej, na razie nie ma co się podniecać, bo potwierdzenia nie mamy i możemy się mylić, ale na poparcie teorii niech posłuży przykład Carrie Fisher, która także odwołała spotkanie konwentowe, by kręcić Star Wars.

Produkcja Epizodu IX ruszyła na dobre. Film aktualnie kręcony jest w Cardington Airship Shed w Bedfordshire, tam gdzie Nowa nadzieja, a ostatnio Łotr 1. Z daleka wygląda to tak:

Seriale: Jest już pierwsze spojrzenie na bohaterów Resistance. Nieoficjalne i kiepsko widoczne, ale zawsze coś. Wieść niesie, że premiera serialu we Francji ma się odbyć w październiku, więc pewnie niedługo zobaczymy jakieś oficjalne materiały. [Lisa]

Książki: Po wielu opóźnieniach na empikowe półki wreszcie trafiła książkowa adaptacja Ostatniego Jedi. Jednak pomimo kilkukrotnego przekładania premiery, fani donoszą, że translacja na nasz język nie jest najlepsza, między innymi z powodu wykorzystywania własnych tłumaczeń do zwrotów i nazw już dawno „oficjalnie” przetłumaczonych. W odpowiedzi na te zarzuty Uroboros twierdzi, że to wynik pospieszania fanów do jak najszybszego wydania. Dalszy komentarz jest chyba zbędny…

Na swoim oficjalnym fanpage’u, znany polski pisarz Marcin Mortka ogłosił, że będzie tłumaczył na nasz język nowe wydanie Trylogii Thrawna. Autor odpowiada między innymi za tłumaczenie Tarkina. Termin i cena wydania nie są jeszcze znane. [Jedi Przemo].

Komiksy: W zeszłym tygodniu wydano wyjątkowy, bo już 50 numer serii Star Wars, który rozpoczyna miniserię Hope Dies. Ponadto, pojawił się też czwarty zeszyt adaptacji komiksowej Ostatniego Jedi. [Nadiru]

Gry towarzyskie – Destiny: Zgodnie z zapowiedzią, mamy już amerykańską premierę najnowszego zestawu dodatków, czyli Way of the Force. W Polsce, pod nazwą Ścieżka Mocy, pojawi się pod koniec lipca.

Gry towarzyskie – RPG: Jeśli ktoś z Was chce poczuć oldschoolowy klimat pierwszego gwiezdnowojennego erpega, to od teraz w sprzedaży dostępny jest reprint głównego podręcznika i sourcebooka z okazji 30-lecia gry (które było rok temu, ale to taki drobny szczegół…).

Gry towarzyskie – Legion: Czekacie na Hana Solo? To w takim razie FFG ma dla Was nową zapowiedź dodatku z nim w roli głównej.

Gry towarzyskie – X-Wing: Mandaloriański myśliwiec Fang z drugiej edycji gry wygląda tak. [Nadiru]