Powrót „The Clone Wars” i inne newsy z zeszłego tygodnia

Solo: Znamy szczegóły wydania DVD/Blu-ray. Wersja cyfrowa pojawi się 14 września, pudełkowa nieco później, bo 25 września. Data polskiego wydania nie jest znana, ale zapewne będzie to koniec października. Lista dodatków prezentuje się następująco:

 • Solo: The Director & Cast Roundtable – rozmowa z reżyserem i aktorami o powstawaniu produkcji.
 • Team Chewie – kulisy powstania naszego ulubionego włochatego przyjaciela.
 • Kasdan on Kasdan – twórcy scenariusza opowiadają o współpracy.
 • Remaking the Millennium Falcon – prześledzimy transformację ”Sokoła” od nieskazitelnego cacka Lando po zdezelowanego gruchota Hana.
 • Escape from Corellia – kulisy pościgu ulicami Korelii.
 • The Train Heist – przyjrzymy się, jak ekipa filmu nakręciła akcję na pociągu.
 • Becoming a Droid: L3-37 – uroczy droid (droidka?) i jej odtwórczyni.
 • Scoundrels, Droids, Creatures and Cards: Welcome to Fort Ypso – rzut oka na bar, w którym szemrani goście grywali w Sabaka.
 • Into the Maelstrom: The Kessel Run – legendarna droga na Kessel w wykonaniu Hana i Chewiego.

Standardowo otrzymamy również usunięte sceny:

 • Proxima’s Den
 • Corellian Foot Chase
 • Han Solo: Imperial Cadet
 • The Battle of Mimban: Extended
 • Han Versus Chewie: Extended
 • Snowball Fight!
 • Meet Dryden: Extended
 • Coaxium Double-Cross

A to zwiastun promujący domowe wydanie filmu:

Epizod IX: Potwierdzono, że aktor Greg Grunberg powróci w roli Wexleya. [Wixu]

Seriale: Na Comic-Conie w San Diego odbył się zapowiadany panel z okazji dziesięciolecia Wojen klonów. Każdy, kto spodziewał się po nim jedynie dyskusji między twórcami, wspominaniem dawnych czasów i kilku nowych szkiców Filoniego, srogo się pomylił. Chyba nikt nie oczekiwał tego, co się stało, czyli zapowiedzi nowego sezonu! Serial został skasowany, akurat w momencie gdy Ahsoka opuściła Zakon Jedi, pozostawiając historię niedokończoną – aż do teraz. Nowa seria ma liczyć dwanaście odcinków, ale przyjdzie nam na nią trochę poczekać – jej debiut ma nastąpić na platformie streamingowej Disneya, czyli dopiero w przyszłym roku. Na osłodę oczekiwania mamy jednak zwiastun.

A wszystkie wieści z minionego tygodnia znajdziecie w nowym odcinku The Star Wars Show. [Lisa]

Książki: W San Diego nie obyło się również bez kilku zapowiedzi książkowych. Najciekawsze wydają się Queen’s Shadow E. K. Johnson opowiadająca o początkach kariery Padme w Senacie oraz Master and Apprentice Claudii Gray o przygodach Qui-Gona i Obi-Wana. Pierwsza zaplanowana jest na 5 marca 2019 roku i będzie liczyć sobie 400 stron, a o drugiej na razie nic więcej nie wiadomo.

Dla fanów posiadających dzieci ukazała się w Polsce kolejna gratka: Star Wars. Bajki 5 minut przed snem czyli zbiór krótkich opowieści dla najmłodszych na dobranoc. 35 zł za 176 stron [Jedi Przemo]

Komiksy:  Miniony tydzień uraczył nas premierą 23 zeszytu serii Doktor Aphra (4 część The Catastrophe Con).

Na Comic-Conie pojawiło się tradycyjnie kilka zapowiedzi: IDW zapowiedziało serię Tales from Vader’s Castle, Marvel komiksową adaptację Solo. Najciekawszą zapowiedzią są chyba serie Age of RepublicAge of Rebellion oraz Age of Resistance od Marvela. [Dark Dragon]

Gadżety: Zaprezentowano również kilka ciekawych gadżetów kolekcjonerskich, a wśród nich zestaw hełmów w pełni zdatnych do noszenia, z czego bardzo interesujący jest ten należący do żołnierza-klona. Przypomnijmy, że na potrzeby filmów wyprodukowano tylko testowe wersje zbroi Wielkiej Armii Republiki na potrzeby stworzenia wersji CGI, zatem oficjalny produkt może być dla niektórych nie lada okazją. Cena jeszcze nieznana.

Pojawiła się też, oczywiście, cała masa nowych figurek z serii Black Series do których dołączy Leia, Veers, Moloch, Phasma oraz Patrol Trooper, a w kolekcji Vintage znajdzie się Enfys Nest. [Jedi Przemo]

Gry towarzyskie – Przeznaczenie: Jedne gry stoją w miejscu (Armada, niestety…), inne rozwijają się, że aż miło (lub straszno, jeśli w portfelu brakuje funduszy). Zgodnie z zapowiedziami, doczekaliśmy się pierwszych informacji nt. nowego zestawu boosterów o nazwie Across the Galaxy. Wbrew pozorom, nie jest on poświęcony wyłącznie, czy nawet w głównej mierze Solo, bo zobaczymy w nim m.in. Iden Versio czy Kita Fisto.

Gry towarzyskie – X-Wing: Chcecie zobaczyć, jak wygląda TIE Fighter z drugiej edycji X-Winga? Podobnie, ale nie do końca tak samo

Gry towarzyskie – Imperial Assault: W sierpniu aplikacja pozwalająca na rozegranie kampanii bez imperialnego gracza rozszerzy się o możliwość zagrania w dodatek Jabba’s Realm.