Pierwszy klaps na planie Epizodu IX i inne newsy z zeszłego tygodnia

Epizod IX: Kamera… akcja! Właśnie padł pierwszy klaps na planie ostatniej części sagi Skywalkerów. Reżyser podał taką informację na swoim twitterze, a także wrzucił ciekawą foteczkę. Poznajecie, kto tam stoi?

J.J. Abrams podkreśla, że to słodko-gorzkie rozpoczęcie, bo nie ma wśród nas Carrie Fisher. Przypominamy, że zgodnie z oficjalnym ogłoszeniem księżniczka Leia powróci w Epizodzie IX, a większość materiału ma pochodzić z niewykorzystanych ujęć do Przebudzenia Mocy.

Disney zamierza zerwać umowę z firmą Turner, która posiada prawda do pokazywania w telewizji Epizodów I-VI. Kontrakt, warty 275 milionów dolarów, obowiązuje co prawda do 2024 roku, ale właściciele marki chcą go skrócić, by włączyć wszystkie gwiezdnowojenne filmy do powstającej platformy streamingowej. Oczywiście, Turnerowi się to nie podoba i sprawa jest rozwojowa. [Wixu]

Seriale: A w kolejnym The Star Wars Show jak zwykle sporo newsów, w tym o wydaniu Blu-ray/DVD Rebeliantów, które właśnie jest dostępne – przynajmniej w USA. Oprócz tego warto posłuchać rozmowy z Davem Filonim.

Poligon Pictures, czyli studio, które produkowało Wojny Klonów, zajmie się także produkcją nowego serialu Resistance. Przypominamy, premiera odbędzie się już tej jesieni.

Komiksy: Pojawił się 52 zeszyt serii Star Wars (3 część Hope Dies).

W Polsce za to ukazał się kolejny tom Legend – Yaviński artefakt (org. Underworld: The Yavin Vassilika). Pięciozeszytowa mini-seria kosztuje 50 zł. Warto wspomnieć, że te komiksy wejdą również w skład jednego z numerów kolekcji DeAgostini (wzbogaconego o inny komiks z Fettem). [Dark Dragon]

Gry towarzyskie – Armada: Wielu na to czekało, inni nie wierzyli, że to się stanie… Na GenConie, najważniejszym amerykańskim konwencie poświęconym grom bez prądu, FFG wreszcie, po najdłuższym w historii oczekiwaniu na jakikolwiek armadowy news, ogłosiło kolejny dodatek. Jest nim gigantyczny gwiezdny pancernik typu Egzekutor, znany najlepiej pod nazwą superniszczyciela gwiezdnego. Mierzący ponad 60 centymetrów (!) model Super Star Destroyera kosztować będzie astronomicznych 200 dolarów… ale i tak wszyscy go kupią.

Gry towarzyskie – Legion: To oczywiście nie wszystko, co pojawiło się na GenConie. Zaraz po „Egzekutorze” najważniejszą wieścią jest ta, że Legion wraz z X-Wingiem 2.0 wkroczą w epokę Wojen Klonów. Jeśli chodzi o bitewniak, na razie zaprezentowano jedynie kolejną falę dodatków ze standardowej edycji – będą w niej Wookiee, Chewbacca i parę specjalistycznych oddziałów, na których pozakonwentową prezentację jeszcze czekamy.

Gry towarzyskie – X-Wing: No właśnie… Z epoki klonów i droidów doczekamy się Delty-7 oraz „Scimitara” a.k.a. Sith Infiltratora Dartha Maula. Na razie na stronie FFG znajdziemy jednak tylko zapowiedzi kolejnych zestawów konwertujących i pierwszych fal drugiej edycji dodatków dla Ruchu Oporu i Najwyższego Porządku, które są teraz osobnymi frakcjami, i których nie można już będzie łączyć odpowiednio z Sojuszem Rebeliantów i Imperium. [Nadiru]