Castingowe plotki na temat „The Mandalorian” i inne newsy z zeszłego tygodnia

Epizod IX: W tym tygodniu wracamy do normalności, bo jest o czym pisać.

Na początek krótko o scenach, które kręcono w Jordanii. Użytkownik Reddita pojechał na miejsce i dzięki członkowi ekipy zobaczył filmik z kręcenia trzech scen. Dwa ujęcia pokazywały jak bohaterowie, Rey, Finn i prawdopodobnie Poe, odlatują w powietrze po eksplozji. W trzeciej scenie Rey biega z mieczem świetlnym.

Billie Lourd, córka zmarłej Carrie Fisher, nie może doczekać się Epizodu IX. Aktorka spędziła na planie trzy tygodnie we wrześniu, o czym krótko opowiedziała w wywiadzie dla Entertainment Tonight.

Solo: Film poniósł porażkę w kinach, ale rządzi w domach fanów. Przez pierwsze dwa tygodnie sprzedano 800 tysięcy sztuk wydania Blu-ray w samych Stanach Zjednoczonych. Jest to co prawda wynik znacznie gorszy niż Ostatni Jedi (1,7 miliona kopii w tydzień), ale i tak robi wrażenie.

Seriale: Na początek garść informacji o The Mandalorian: po pierwsze wszystkie media trąbią, że główną rolę otrzymał – zgodnie z wcześniejszymi plotkami – Pedro Pascal. Co więcej, The Hollywood Reporter pisze, że dołączy do niego Gina Carano, gwiazda MMA. Przybywa też zdjęć z planu; na kilku z nich widać szturmowców, niektórzy mają czarne zbroje, tak jak szturmowcy śmierci z Łotra 1.

Wracając do mniej ekscytujących spraw – w sobotę mieliśmy premierę nowego odcinka Ruchu Oporu, pt. Signal from Sector Six, a w Stanach zobaczyli już kolejny, zatytułowany Synara’s Score, zapowiedź możecie zobaczyć poniżej.

Pokazał się też nowy Resistance Rewind o odcinku Children from Tehar.

Oczywiście nie mogło zabraknąć The Star Wars Show. Tym razem gościem jest Donald Faison, który w Ruchu Oporu odtwarza Hype’a Fazona. [Lisa]

Komiksy: Na świecie pojawił się 23. zeszyt serii Darth Vader: Dark Lord of the Sith, będący piątą częścią miniserii Fortress Vader, a także 26. zeszyt Doktor Aphry.

Książki: W Empikach możemy już znaleźć (kolejne…) najnowsze wydanie książkowej wersji Nowej Nadziei. Biorąc pod uwagę zapchanie rynku poprzednimi wydaniami, to nie wiem, dla kogo to wydrukowano, ale jeśli ktoś jest zainteresowany, to możecie ją kupić za 40 zł. [Jedi Przemo]

Gry towarzyskie – RPG: Wojny Klonów wkraczają do gier FFG, a kolejnym tego przykładem jest podręcznik Rise of the Separatists, którego kolejną zapowiedź przeczytacie tutaj.

Gry towarzyskie – X-Wing: RZ-2 A-wing. W pierwszej edycji nie zdążył się pojawić, a w drugiej wygląda tak.