Debiut „Galaxy of Adventures” i inne newsy z zeszłego tygodnia

Epizod IX: Jak już wiemy o kilku tygodni, ekipa filmowa kręci sceny w Jordanii. Prawdopodobnie lokalizacja posłuży za Jakku, chociaż oczywiście nikt tego oficjalnie nie potwierdził. My natomiast możemy zdradzić, jacy bohaterowie pojawią się w kręconych scenach. Po pierwsze, media społecznościowe „zdradziły” kilku aktorów: Oskar Issac (Poe Dameron), John Boyega (Finn) zostali uwiecznieni na zdjęciu wykonanym w Jordanii przez żonę pierwszego z panów. W przypadku Joonasa Suotamo (Chewie) palce również maczała małżonka, która wrzuciła fotkę siebie i dziecka w turystycznej części kraju. Anthony Daniels (C-3PO) sam wrzucił tweeta o tym, że jordański klimat jest zdecydowanie lepszy niż zimna i mokra Anglia. W końcu, ktoś zrobił fotki Daisy Ridley (Rey), która zwiedzała ruiny miasta Petra.

Wiemy więc, że w Jordanii, czyli prawdopodobnie na Jakku, pojawiła się część ekipy z „Sokoła” z końcówki Ostatniego Jedi: Poe, Finn, Rey, C-3PO i Chewie.

J.J. Abrams i Kathleen Kennedy opowiedzieli, co skłoniło ich do wyboru Jordanii. Najpierw Abrams: Wadi Rum [region w Jordanii – dop. Wixu] to zapierająca dech w piersiach, idealna lokacja dla naszego filmu. Czuję się szczęśliwy, że możemy kręcić w Jordanii. To było wspaniałe doświadczenie, pomogło nam ciepłe przyjęcie rządu i ciężka praca lokalnej załogi. Jestem niesamowicie wdzięczny. Potem Kathleen dodała: Chcę także podziękować The Royal Film Commission [zajmuje się międzynarodowymi projektami filmowymi kręconymi w Jordanii, w przeszłości np. Łotr 1 i Marsjanin – dop. Wixu] i Armii, których pomoc jest nieoceniona.

Seriale: Tym razem nowinek nie brakuje. Hollywood Reporter pisze, że do obsady The Mandalorian dołączył Nick Nolte, a zdaniem Making Star Wars na planie widziany był też Carl Weathers, znany z filmów o Rockym. Dorzucili również kilka zdjęć z planu.

Ponadto serial o Cassianie Andorze dostał producenta wykonawczego. Jest nim Stephen Schiff, autor scenariusza do m.in. Wall Street: Pieniądz nie śpi.

Jakby seriali było za mało, w zeszłym tygodniu zapowiedziano kolejną animację dla dzieciaków – Star Wars: Galaxy of Adventures. Co więcej sześć odcinków już zostało udostępnionych na YouTubie i DisneyVideo (gdzie można je obejrzeć z Polski, w przeciwieństwie do YT).

A wracając do przyziemnych wieści, w Polsce mieliśmy okazję zobaczyć nowy odcinek Ruchu Oporu, zatytułowany The Platform Classic, a w USA pojawił się następny w kolejności, Secrets and Holograms. Fragment poniżej.

Nowy odcinek oznacza też nowy Resistance Rewind, tym razem tematem są z grubsza statki.

Po tygodniowej przerwie wraca też The Star Wars Show, a w nim James Arnold Taylor, który w Wojnach klonów podkładał głos Obi-Wanowi.

Komiksy: Na świecie pojawił się kolejny zeszyt serii Darth Vader pt. Fortress Vader – part 6.

Gry towarzyskie – X-Wing: TIE Fighter Gildii Górniczej to dość oryginalna przeróbka klasycznego TIE-a, a teraz możecie zobaczyć, jak wygląda w drugiej edycji gry.

Gry towarzyskie – RPG: Wojny Klonów wkrótce zagoszczą w niemal wszystkich grach FFG m.in. w erpegu. Ergo, mamy kolejną zapowiedź tego, co zobaczymy w podręczniku Rise of the Separatists. Przy okazji zapowiedziano też dwie nowe talie przeciwników. [Nadiru]