Koniec zdjęć do Epizodu IX i inne newsy z zeszłego tygodnia

Epizod IX: Parafrazując admirała Ackbara: It’s a wrap! J.J. Abrams oficjalnie potwierdził, że to koniec zdjęć do ostatniej części trylogii.

Filmy Riana Johnsona: Przez kilka ostatnich dni docierały do nas plotki, że Johnson miał samowolnie zrezygnować z tworzenia swojej trylogii ze względu na krytykę, na którą jest narażony od premiery Ostatniego Jedi. Tę teorię obala najpewniejsze źródło ze wszystkich, bo sam reżyser:

The Triple Force Friday: Tegoroczna impreza odbyć się ma 4. października i skoncentruje się na starcie kampanii reklamowej Epizodu IX, serialu Mandalorianin i gry Jedi: Fallen Order.

Celebration: Konkretny gość odwiedzi imprezę w Chicago!

Komiksy: Na świecie pojawił się 4. zeszyt Han Solo: Imperial Cadet i Age of Republic: Count Dooku.

DeAgostini wydało 30. numer swojej gwiezdnej serii pod tytułem Mroczne czasy 4.

Macie wolne 130 dolarów? Możecie wydać je na kolekcjonerską replikę okładki pierwszego zeszytu Star Wars z 1977 roku ze srebrną monetą o nominale dwóch dolarów. Spieszcie się, na rynku dostępne jest tylko 10 tysięcy sztuk tego… zestawu? Tutaj link do sklepu. [Wixu]

Książki: Trochę wieści z naszego polskiego podwórka. Urobors podał konkretne daty zbliżających się premier i już widzimy zapowiedzi opóźnień. Ciemna strona Mocy (kontynuacja Dziedzica Imperium) wbrew pierwotnym założeniom nie ukaże się w marcu, ale dopiero 3 kwietnia. Darth Plagueis 24 kwietnia, a Ostatni rozkaz 15 maja. Trzymajmy kciuki za to, żeby nic się nie zmieniło.

Na 1 października zapowiedziano zachodnią premierę nowego albumu ze szkicami koncepcyjnymi. Tym razem zobaczymy rysunki i wstępne szkice zawierające pomysły wykorzystywane w serialu Rebelianci. [Jedi Przemo]

Gry towarzyskie: Po zeszłotygodniowych zapowiedziach sytuacja wokół gier nieco się uspokoiła, ale wygląda na to, że już po 28 marca znowu będzie gorąco. Na ten dzień konwentu Adepticon FFG zapowiedziało swój panel, na którym… no, właśnie, nie do końca wiadomo, co na nim będzie, ale ma on dotyczyć Legionu, Armady i X-Winga. Można jedynie spekulować, że w przypadku tych pierwszych dwóch gier chodzi o długo oczekiwaną (o ile można coś takiego powiedzieć odnośnie Armady) zapowiedź pierwszych zestawów związanych z Wojnami Klonów… A, dodatkowo zapowiedziano, że na konwencie pojawi się limitowana, metaliczna, edycja dodatku z droidem typu Vulture. [Nadiru]

Seriale: Dużych wieści brak ale – zdaniem twórców Ruchu Oporu – zmieni się to 17. marca, bo wtedy właśnie wlatuje ostatni odcinek pierwszej serii, który (ponoć) sprowokuje dyskusje. Cóż, zobaczymy; póki co w USA premierę miał odcinek pt. The Core problem. Jeśli Ruch Oporu Was nie interesuje, może zrobi to Galaxy of Adventures. Na kanale Star Wars Kids możecie zobaczyć odcinek opowiadający o szturmowcach.

A na oficjalny kanał na You Tubie wjechał nowy odcinek The Star Wars Show. [Lisa]