Zapowiedzi nowych książek i inne newsy z zeszłego tygodnia

Epizod IX: Anthony Daniels obwieścił na Twitterze, że za nim ostatni dzień w roli C-3PO i zawija się z planu. Aktor podziękował całej ekipie i wierzy, że stworzyli coś wyjątkowego, na co czeka cały świat.

Kilka dni później koniec zdjęć dla BB-8 ogłosił Brian Herring, który był odpowiedzialny za małego droida:

Seriale: Na Disney XD i Disney NOW pojawił się kolejny odcinek Ruchu Oporu, zatytułowany The First Order Occupation. Nadal nie wiadomo, kiedy serial zostanie wznowiony u nas, ale na pocieszenie jest fragmencik ze wspomnianego odcinka. [Lisa]

Celebration: Ashley Eckstein, czyli Ahsoka Tano z Wojen klonów będzie gościem imprezy, jak również Daniel Logan, grający Bobę Fetta w Ataku klonów. Lista gości standardowo dostępna na stronie imprezy.

Książki: Do Celebration jeszcze 2 miesiące, a już teraz pojawiają się nowe zapowiedzi książek! W pierwszej kolejności jest to Black Spire autorstwa Dellias S. Dawson (Phasma). Będzie to kolejna historia dziejąca się przed Przebudzeniem Mocy o członkach Ruchu Oporu. Pojawiają się plotki, że może to być kontynuacja Phasmy. Premiera zagraniczna będzie 3 września.

Kolejna tytuł jest związany z gwiezdnowojennymi atrakcjami w Disneylandzie, a nazywa się A Crush of Fate. Niewiele wiemy o fabule, ale ze szczątkowych informacji wynika, że będziemy mieć do czynienia z młodzieżówką. Premiera w sierpniu.

Następna książka skierowana jest do młodszych czytelników i stanowi zbiór opowieści i mitów ze świata Star Wars. Premiera 6 sierpnia a tytuł to Myth & Fables. [Jedi Przemo]

Komiksy: Na świecie pojawił się 28. numer Doktor Aphry. W kraju dostaliśmy 29. numer serii DeAgostini pod tytułem Mroczne Czasy 3.

Gry towarzyskie – Przeznaczenie: FFG zapowiedziało nowy draft set pt. Allies of Necessity, w którym zobaczymy m.in. Fenna Rau i nową wersję hrabiego Dooku.

Gry towarzyskie – X-Wing: Druga edycja gry figurkowej została tak skonstruowana, że twórcy w każdym momencie mogą zmienić wartość punktową dowolnej maszyny i karty, wraz z rozwojem turniejowej mety. I tak też się stało parę dni temu. [Nadiru]