Koniec pierwszego sezonu „Resistance” i inne newsy z zeszłego tygodnia

Epizod IX: Panel poświęcony nadchodzącemu filmowi odbędzie się 12 kwietnia na Celebration. Nauczeni doświadczeniem możemy w ciemno postawić, że właśnie wtedy zobaczymy po raz pierwszy zwiastun produkcji. 

Przy okazji promocji swojego nowego filmu Potrójna granica Oscar Isaac opowiedział co nieco o Epizodzie IX. Konkretniej o powrocie na ekrany Carrie Fisher. Leia pojawi się dzięki niewykorzystanym scenom z Przebudzenia Mocy i Ostatniego Jedi, a wiele z nich nakręciła z Isaaciem. Oddajmy głos aktorowi: Nie dziwi mnie, że sceny zostaną użyte, bo sporo razem pracowaliśmy. Rozmawialiśmy o scenach i bardzo się do siebie zbliżyliśmy. […] To będzie dość nietypowa rzecz, ale dobrze pasuje to do jej postaci, która nie zniknie. Leia zostanie dobrze uhonorowana.

Z wywiadu w The Tonight Show wiemy, że większą rolę w filmie dostał C-3PO. Zadowoleni? Bo ja tak! Tutaj fragment show u Jimmy’ego Fallona.

Seriale: W USA wraz z odcinkiem No Escape, Part 2, zakończył się pierwszy sezon Ruchu Oporu, a w Polsce dopiero co mieliśmy premierę odcinka pt. Bibo. Tymczasem na kanał Star Wars Kids wyleciało nowe Galaxy of Adventures, tym razem o Yodzie.

Jest też nowe The Star Wars Show, a w nim rozmowa ze Scottem Lawrencem, który jest głosem Yaegera w Ruchu Oporu. [Lisa]

Komiksy: Na świecie pojawił się zeszyt Age of Republic: General Grievous i 5. zeszyt Han Solo: Imperial Cadet.

DeAgostini wypuściło 32. tom swojej kolekcji. Imperium 1, bo tak się nazywa, zawiera m.in. komiks Zdrada czy Biggs Darklighter.

Gry: W oczekiwaniu na jakiekolwiek informacje na temat Fallen Order EA karmi nas informacjami o kolejnych aktualizacji do Battlefronta II, lecz tym razem nie jest to nic specjalnie ciekawego. Oprócz obiecangeo nowego trybu gry (pierwotnie miał być już w lutym) 26 marca dostaniemy do dyspozycji dwie nowe jednostki ARC Troopera oraz Droida BX. Czekamy na filmik prezentujący ich nowe zdolności. [Jedi Przemo]

Gry towarzyskie – X-Wing: Kolejny tydzień, kolejna zapowiedź. Tym razem na tapetę trafił ARC-170.

Gry towarzyskie – Destiny: Czas na krótkie spojrzenie na czerwone karty z nadciągającego dodatku pt. Convergence.