Przecieki z tajnego pokazu fragmentów Epizodu IX i inne newsy z zeszłego tygodnia

Epizod IX: Na spotkaniu udziałowców pokazano fragment filmu, a obecny na nim Scott Ladewig opisał sceny w sieci. W jednej z nich mieli być Rey, Finn i Poe na pokładzie „Sokoła”. W kolejnej pokazano stojącego w hangarze łamacza blokad, a więc słynny krążownik CR90. Co ciekawe, Kylo po raz kolejny przypatrywał się hełmowi swojego dziadka w miejscu przypominającym jego komorę medytacyjną.

Wiele miesięcy temu plotkowano o tym, że Matt Smith dołączy do ekipy filmu. Sęk w tym, że po dziś dzień nikt tego oficjalnie nie potwierdził, a sam aktor przyznaje, że nie będzie go w filmie. Biorąc pod uwagę, że była to duża plotka, można się zastanawiać, jak jest naprawdę. Może Smith jest elementem ważnego plot twistu i na razie jego udział nie może zostać ujawniony?

Seriale: Trudno w to uwierzyć, ale minął już rok od zakończenia Rebeliantów. Na portalach społecznościowych można było śledzić akcję #RebelsRememberd, w ramach której fani wstawiali swoją twórczość związaną z serialem. W podzięce Dave Filoni wrzucił nowego arta przedstawiającego Ahsokę i Sabine w poszukiwaniach Ezry.

Fani tych mniej poważnych dzieł z odległej galaktyki powinni ucieszyć się na wieść, że Adult Swim stworzył nowy, gwiezdnowojenny materiał, który możecie zobaczyć w Robot Chicken. Tym razem na tapetę poszło Przebudzenie Mocy.

W sobotę na polskim Disneyu XD mogliśmy – wreszcie! – zobaczyć nowy odcinek Ruchu Oporu, zatytułowany Station Theta Black. W tym samym czasie w Ameryce pokazał się odcinek przedostatni – No escape, Part 1. A na deser nowy odcinek Galaxy of Adventures, tym razem o C-3PO i R2-D2. [Lisa]

Celebration: Zapowiedziano panel dotyczący parku rozrywki Star Wars: Galaxy’s Edge. Ponadto znamy kolejnych gości. Imprezę w Chicago odwiedzi Ahmed Best (Jar Jar) i Erin Kellyman (Enfys Nest).

Komiksy: Na świecie pojawił się 62. zeszyt serii Star Wars, pierwszy zeszyt serii Mrocznego Lorda zatytułowany Dark Visions, a także przygody Padme Amidali z serii Age of Republic.

Gry towarzyskie – X-Wing: Zapowiedzi ciąg dalszy. Tym razem na tapetę trafiły separatystyczne Vultury, o których możecie – ale nie polecam tego robić – przeczytać z dziwnego polskiego tłumaczenia (przy okazji: droidy klasy Vulture? Klasy?) albo oryginalnego artykułu.

Gry towarzyskie – Armada: Gwiezdny pancernik typu (a nie klasy) Executor jaki jest, każdy widzi. Teraz możemy mu się jednak bardziej przyjrzeć i dowiedzieć, co dokładnie znajduje się w astronomicznej cenie $200, jaką graczom przyjdzie zapłacić za ten gigantyczny kawałek plastiku.

Gry towarzyskie – Legion: Nowych modeli nigdy dość. Chociaż do wydania zostało jeszcze sporo rzeczy (dokładnie trzy fale: Krennic z Death Trooperami, dwie maszyny i dwóch bohaterów), to już mamy zapowiedź kolejnych – veteranów Rebelii oraz… żołnierzy na tauntaunach. Bo i czemu nie? [Nadiru]