Wpisani w „Gwiezdne wojny” – część 3

Gotowi na kolejne gwiezdnowojenne odkrycia? Dzisiaj znowu uchylimy rąbka tajemnicy i powiemy Wam, kto stał się inspiracją dla postaci… i jak wiecie, nie tylko postaci. Ruszamy!

Roron Corobb

Ithoriański Mistrz Jedi był jednym z uczestników Wojen Klonów. Podczas ataku na Coruscant, został wyznaczony do ochrony kanclerza Palpatine’a i próbował ocalić go przed generałem Grievousem. Niestety, Jedi zawiedli, a Roron zginął z ręki cyborga. A do kogo nawiązuje ta postać? Ano do Rona Cobba, pracującego w czasie kręcenia Nowej nadziei między innymi nad wyglądem obcych w kantynie Wuhera. Cobb stworzył wówczas właśnie tak charakterystycznego z wyglądu Ithorianina.

Achk Med-Beq

Czy przyglądaliście się kiedyś bywalcom Klubu Outlander, tego samego, w którym handlarz usiłował opchnąć Kenobiemu igiełki śmierci? Jeśli tak, może czyjaś twarz wydała Wam się znajoma… Ot, choćby ten kanciarz i oszust w mundurze republikańskich sił porządkowych… Pomyślmy, nazywa się Ahme… Tak, to Ahmed Best, odtwórca roli Jar Jar Binksa! Med-Beq współpracował z…

Dannl Faytonni

Tak, ci dwaj dobrze prezentujący się w uniformach panowie to wspólnicy (za mundurem panny… itp.). Korelianin również wygląda jakby znajomo, prawda? Dobrze widzicie – to Anthony Daniels! Imię i nazwisko też jakby podobne!

Palob Godalhi

Pochodzący z Teth rebeliant miał okazję spotkać się m.in. z Brią Tharen. To za jego sprawą w rebelianckiej flocie pojawił się statek o nazwie New Hope, ten sam, którym latali później Jan Ors i Kyle Katarn. Po bitwie o Endor Palob napisał kilka książek historycznych… o Wielkiej Wojnie Domowej… Już się z kimś kojarzy? Tak, postać została nazwana na cześć Pablo Hidalgo, który zresztą w Zemście Sithów zagrał ojca Paloba.

Nkllon

Znowu planeta! Przedsięwzięcie Lando Calrissiana okazało się nieco ryzykowne, tym bardziej, że stało się jednym z elementów planu wielkiego admirała Thrawna… Zaraz, Thrawn? Czyżby… Zahn…? Tak, dobrze się domyślacie, Nkllon też został nazwany „po kimś”. W tym przypadku chodzi o jednego z fanów, Klona Newella (swoją drogą, świetne imię!).