Plany na kolejne filmy i inne newsy z zeszłego tygodnia

Filmy: W temacie filmowym działo się w minionym tygodniu niewiele, za to konkretnie. Dowiedzieliśmy się bowiem, kiedy pojawią się najbliższe kinowe produkcje. Disney opublikował listę swoich premier i wychodzi na to, że kolejne trzy filmy spod znaku Star Wars na ekrany wejdą w grudniu 2022, 2024 i 2026 roku. Na chwilę obecną wiemy, że swoją trylogię tworzy Rian Johnson i duet D.B. Weiss i David Benioff, ale czyje filmy kryją się pod opublikowanymi datami – tego już nie.

Epizod IX: Skywalker. Odrodzenie: John Williams widział wstępny montaż filmu i ten bardzo mu się podobał. Dyrygent zdradził, że w ciągu miesiąca skomponował około 25 minut ścieżki dźwiękowej.

Seriale: Do oczekiwanej przez wielu premiery Mandalorianina jeszcze sporo, tymczasem po sieci krąży plotka jakoby zamówiony był już drugi sezon! Z czasem zobaczymy, czy to się potwierdzi, ale widać, że na brak gwiezdnowojennych seriali nie będziemy narzekać. Z innej beczki, na kanał Star Wars Kids wjechał nowy odcinek Galaxy of Adventures, w którym podziwiać możemy starcie Luke’a z Jabbą. No i oczywiście nie zapomniałam o The Star Wars Show, gdzie tym razem wywiad z autorką książki A Crash of Fate, Zoraidą Córdova. [Lisa]

Komiksy: Na świecie pojawił się Age of Rebellion: Boba Fett 1# i Doktor Aphra 32#. W kraju dostaliśmy kolejny tom serii DeAgostini – Rebelia 1, gdzie przeczytamy m.in. komiksy Na rozdrożu czy Mój brat, mój wróg.

Gry towarzyskie – Outer Rim: Kolejna zapowiedź przybliża nam sześć rodzajów kart, które możemy kupić bądź zdobyć w każdej turze. Znajdziemy w nich m.in. członków załogi, zlecenia, czy nowy ekwipunek.

Gry towarzyskie – Armada: Executor nadciąga… wolniej, niż powinien, ale nadciąga – i można już poczytać, jak sobie z nim radzi jeden z testerów gry.

Gry towarzyskie – RPG: W sprzedaży pojawił się najnowszy sourcebook do erpegów FFG, czyli Rise of the Separatists. A zaraz potem zapowiedziano podręcznik Gadgets and Gear, który wypisuje statystyki wszystkich możliwych broni i ekwpiunków z dotychczasowych podręczników, plus kilka nowych.

Gry towarzyskie – Legion: Lepiej późno, niż wcale? FFG postanowiło pójść w chemię malarską i wydać własne farbki do Legionu z nazwami, które sprawią, że już nigdy nie będziemy musieli się zastanawiać, jak co pomalować. [Nadiru]