Historia z obrazka: spotkanie innej wielkiej trójki

Wspominana niedawno przez Nadiru kultowa wśród fanów gra karciana ożywiła wiele postaci, pojawiających się dotychczas jedynie na kartach książek bądź ilustracji komiksowych. Jedną z nich była Mara Jade, nieodżałowany obecnie przez wielu fanów element starego kanonu. W 1999 roku przeprowadzono casting na „ciało” dla Mary, który wygrała Shannon McRandle (wówczas Shannon Baksa), modelka i wizażystka. Przez wiele lat jej twarz wrysowywano w kolejne przygody nieustraszonej rudowłosej, a zdjęcia przedstawiające Marę bez wątpienia należały do ukochanych przez wielu fanów.

Jednym z najbardziej charakterystycznych i niesamowitych pozostaje jednak to przedstawiające spotkanie trzech wyjątkowo udanych kreacji starego Expanded Universe: Mary Jade, Talona Karrde’a oraz Corrana Horna. Jak na osoby, którym półświatek jest nieobcy, towarzystwo spotkało się w kantynie nad nieokreślonymi drinkami, ale nie o to nam tutaj chodzi. Tym, co czyni to zdjęcie absolutnie wyjątkowym, są widoczni na nim panowie.

W przebłysku geniuszu postanowiono „obsadzić” w roli Karrde’a nie kogo innego, a samego twórcę tej postaci – Timothy’ego Zahna. Ciekawe, jak czuł się, spotykając najpopularniejszą, oprócz rzecz jasna wielkiego admirała Thrawna, wykreowaną przez siebie postać, nie wspominając już o tym, że sam przybrał twarz Talona. No cóż, mógł o tym podyskutować niemal od razu z kolegą po piórze, Michaelem A. Stackpole’em, który też jest widoczny na zdjęciu. Dokładnie tak, to Corran Horn. I nie skończyło się jedynie na tym ujęciu.

Pełna starwarsowa incepcja.