Historia z obrazka: 20 nieznanych logotypów

W roku 2008 w książce Rogue Leaders: The Story of LucasArts pojawiły się właśnie takie dwie wyjątkowe strony. Na nich możemy podziwiać aż 20 logotypów anulowanych gier spod znaku Gwiezdnych wojen. O niektórych nie wiemy zupełnie nic i możemy tylko domyślać się, cóż to miało być. O pozostałych dowiedzieliśmy się przynajmniej kilku ciekawostek, którymi się z Wami podzielę.

Star Wars Episode VII: Shadows of the Sith

Pierwsze skojarzenie to oryginalny pomysł na siódmy film i po prostu gra jemu towarzysząca. Nic bardziej mylnego. Haden Blackman zdjął całun tajemnicy. Pomysł na tę grę przyszedł na świat jeszcze przed premierą Zemsty Sithów. Lucas nie planował następnych epizodów w formie filmów, więc pałeczkę miały przejąć gry. W tym konkretnym epizodzie wcielilibyśmy się rolę dorosłego Bena Skywalkera. Romansowałby z jasną i ciemną stroną Mocy, to z kolei zaowocowałoby zupełnie nowymi zdolnościami Mocy. Musiałby też stawić czoło nowemu zagrożeniu dla galaktyki – Jacenowi Solo.

Rebel Warrior

Gra miała skupiać się na wojowniku Wookiee, który miałby uratować młodego Wookiego z rąk Imperium. Miało być bardzo brutalnie – ale łamanie rąk, nóg, dekapitacje i tego typu atrakcje okazały się właśnie główną przyczyną anulowania projektu.

Smuggler/Scum and Villainy

Projekt zakładał możliwość grania pomiędzy platformami (tablety, Facebook i konsole). Wcielilibyśmy się w rolę szmuglera i oczywiście naszym głównym celem byłby przemyt towarów pod nosem Imperium. Gracz byłby nagradzany za kupowanie towaru po okazyjnych cenach i sprzedawanie go drożej. Zagrożenie ze strony Imperium dodawałoby odpowiedniego ryzyka.

Jedi Knight III: Brink Of Darkness

Kolejna odsłona uznanej przez fanów serii. Dlaczego jednak w tytule pojawia się trójka? W Jedi Academy nie mieliśmy już numeracji, więc być może oznaczało to bezpośredni powrót do ogrywania roli Kyle’a Katarna?

Underworld

Gra, która miała najprawdopodobniej towarzyszyć serialowi aktorskiemu o tej samej nazwie. Część planowanej zawartości przeszła do innego anulowanego projektu – Star Wars 1313. Pewne fragmenty wizualne zostały zawarte w The Clone Wars (sezon 2, odc. 22 oraz sezon 5, odc. 19-20). Postać Sawa Garrery, Kościół Mocy (do którego należy Lor San Tekka) oraz zarys Łotra 1 były pierwotnie planowane dla projektu Underwowrld.

Jedi Hunter

To praktycznie czyste spekulacje. Podejrzewam, że gralibyśmy jakimś inkwizytorem lub zwykłym łowcą nagród podczas Czystki Jedi. Nie wspominałbym o tym tytule, gdyby nie fakt, że nadal można zakupić produkt bezpośrednio z nim związany. Mowa o padzie do PlayStation 2 dostępnym za pośrednictwem Amazonu. Jego sprzeczny opis i recenzje odradzają jednak jego zakup.

Jedi Master

Odwrotna sytuacja od opisanej powyżej. Czas akcji obejmuje Czystkę Jedi, ale tym razem najprawdopodobniej wcielilibyśmy się w uciekającego tytułowego Jedi. Gra miała zawierać w sobie elementy survival horroru. Pewne plotki sugerują, że miała być powiązana z serią Jedi Knight i tym samym stanowić jej prequel.

Jedi Outlaw

Z zebranych informacji udało mi się ustalić, że gra miała toczyć się 500 lat po wydarzeniach z Oryginalnej Trylogii. Jako ostatni potomek rodu Skywalkerów mielibyśmy utrzymywać niestabilny pokój pomiędzy Jedi, a Sithami. Niestety zostalibyśmy wrobieni w morderstwo, które by zniszczyło ten pokój. Reszty możecie się już domyślić.

Pozostałe tytuły

Tytuły pokroju Vader i Han Solo mówią nam co najwyżej o protagonistach/antagonistach. Podejrzewam, że Darth Maul z czasem ewoluował w Battle of the Sith Lords, o którym więcej napiszę w innym artykule. Niektóre z logotypów mogły być różnymi podejściami do tej samej produkcji lub początkiem nowej serii.

Czy są jakieś szanse na wskrzeszenie chociażby niektórych tytułów? Osobiście uważam, że nie. Z pewnością wszelkie materiały mające jakąkolwiek wartość będą w jakimś stopniu wykorzystane w przyszłych produktach, chociażby w nadchodzącej grze od Visceral Games. Jeśli plotki i nakierowywanie nas na postać Hana okażą się prawdziwe, to naturalnym wydawałoby się wykorzystanie czegoś z niezrealizowanej gry o Solo. Oczywiście nie ogranicza się to tylko do gier, ale wszystkich mediów Star Wars.