Nowy trailer „Battlefronta II” i inne newsy z zeszłego tygodnia

Han Solo: Zdjęcia na hiszpańskiej wyspie Fuerteventura dobiegają końca. Ekipa kręciła tam z przerwami od kwietnia, ale w tym tygodniu ma się zawinąć na dobre.

Sprawcą ciekawostek z tego tygodnia jest zdecydowanie Donald Glover. Najpierw za sprawą swojego uroczego wąsa na zdjęciu Woody’ego Harrelsona na jego koncie na Instagramie wzbudził dyskusję na temat tego, jak będzie  wyglądał w spin-offie młody Lando, później zaś udzielił wywiadu dla serwisu Deadline. O swoich odczuciach związanych z gwiezdnowojennym filmem wyznał: To prawdopodobnie moje najważniejsze życiowe doświadczenie. Pracujemy w wielkim zespole i to bardzo przyjemna artystyczna sprawa. Gram [Lando] w sposób, jaki uważam za fajny, uczciwy I szczery. I to jest świetne, bo nie musiałem wymyślać czegoś nowego, byłem ściśle skupiony na tym facecie. Naprawdę szanuję go, jak i aktora, który grał go wcześniej. Wiele się nauczyłem odtwarzając tę postać, więc to było naprawdę spełnienie i przyjemność wyłączyć się, koncentrując na byciu kimś innym. Lando to jedna z ulubionych postaci fanów. Stwarza to presję, ale jest jednocześnie ekscytujące. Dla mnie to też ulubiona postać. Wychowałem się na Gwiezdnych wojnach, to świetnie zobaczyć Lando jeszcze raz. Wydaje mi się, że ludzie lubią go za jego styl, to skomplikowana postać w naszym świecie. Myślę, że nawet Han nie jest tak złożony jak Lando. Od pierwszej chwili, gdy go poznajesz, nie wiesz, czy mu ufać, czy nie, cały czas masz to wrażenie.

Ostatni Jedi: Wyciekły materiały do filmu, które wyglądają na wiarygodne. To promocyjne fotki, które mają reklamować produkty do Epizodu VIII. Rzućcie okiem na ten post na Facebooku.

Epizod IX: Odkąd zmarła Carrie Fisher, nie wiadomo, co stanie się z jej postacią w ostatniej części nowej trylogii. Rian Johnson miał to szczęście, że aktorka nagrała wszystkie sceny do filmu Ostatni Jedi, jednak Colin Trevorrow musi poradzić sobie ze stratą księżniczki. O jej osobie wypowiedział się dla strony Cinemablend: To była ważna postać, żaden sekret. To strasznie smutne dla nas, szczególnie dlatego, że była wspaniała dla rodziny Gwiezdnych wojen i wszystkich, którzy z nią pracowali. Czuję, że nasze opcje z księżniczką są mocno ograniczone, nie możemy zrobić wszystkiego, tylko pewne rzeczy. Ale gwarantuję, że rozwiążemy to z miłością i szacunkiem, na jaki zasługuje Carrie Fisher.

Gry:  Na konferencji EA Play został zaprezentowany drugi trailer Battlefronta II. Skupia się on głównie na rozgrywce wieloosobowej na  Theed, bo taka też mapa została udostępniona wybrańcom do ogrania. 40 graczy mogło skosztować wczesnej wersji rozgrywki jednego z nowych trybów na tej mapie i w sieci możecie znaleźć ogrom filmików to przedstawiających. [Dark Dragon]

Komiksy: W Polsce swoją premierę miał nowy numer Star Wars Komiks. W środku znajdziemy Star Wars 20: Z dzienników Bena Kenobiego i mini-serię Star Wars: Ostatni lot gwiezdnego niszczyciela składającą się z 5 części.

W Stanach debiutuje pierwszy zeszyt serii Darth Vader: Dark Lord of the Sith i jednocześnie pierwszy z mini-serii The Chosen One. Dodatkowo w środku znajduje się mini-komiks No Good Deed… Poza tym pojawiła się też trzecia część komiksowej adaptacji Łotra 1. [Dark Dragon]

Seriale: Jeśli lubicie Przygody Freemakerów, najnowszy odcinek The Star Wars Show jest dla Was. Znajdziecie tam wywiad z Eugenem Byrdem, czyli głosem Zandera oraz próbę zbudowania pojazdu z klocków Lego w całe szalone pięć minut. Mi najbardziej podoba się fragment odcinka poświęcony pracy recepcjonisty Lucasfilmu (!) nad motion capture. [Lisa]

Gry towarzyskie – X-Wing: W zeszłym tygodniu na półki sklepowe trafił pierwszy epicki statek dla przemytniczo-szumowinowej frakcji X-Winga, czyli krążownik C-ROC. Ponadtko, FFG zaprezentowało nam bardziej dokładną zapowiedź kolejnego małego statku z nowej fali, kanonierki typu Auzituck.