J. J. Abrams nowym reżyserem Epizodu IX i inne newsy z zeszłego tygodnia

Epizod IX: Nie jest to świeży news, bo zdążyliśmy go już skomentować tutaj, ale zdecydowanie najważniejszy w minionym tygodniu: J.J. Abrams wyreżyseruje i napisze scenariusz do ostatniej części nowej trylogii. Oto oświadczenie Lucasfilmu ze strony StarWars.com brzmi następująco:

J.J. Abrams, który w 2015 roku rozpoczął nową erę Gwiezdnych wojen dzięki Przebudzeniu Mocy, powraca, aby dokończyć trylogię sequeli jako scenarzysta i reżyser Gwiezdnych wojen: Epizodu IX. Scenariusz współtworzy Chris Terrio. Gwiezdne wojny: Epizod IX zostanie wyprodukowany przez Kathleen Kennedy, Michelle Rejwan, Abramsa, firmę Bad Robot i Lucasfilm.

Warto dodać, że Chris Terrio pracował przy scenariuszu  m.in. Argo, Batman vs. Superman i nadchodzącego Justice League.

Mamy również krótki komentarz Kathleen Kennedy na temat angażu Abramsa:

W Przebudzeniu Mocy J.J. dostarczył wszystko to, co sobie wymarzyliśmy i jestem podekscytowana, że wrócił, aby zamknąć tę trylogię.

Ostatni Jedi: Rian Johnson promuje film w Japonii. Stamtąd dotarła do nas wiadomość o tym, że Joseph Gordon-Levitt odegra rolę w Epizodzie VIII. Niestety, aktor „tylko” podłoży głos, prawdopodobnie dla jakiegoś obcego.

Na spotkaniu promującym, Johnson powiedział, że Ostatni Jedi jest już praktycznie gotowy, a także wspomniał o tym, że nie rozmawiał z nikim na temat kręcenia Epizodu IX. O tym, a także o wielu innych rzeczach, można posłuchać na filmie z tego wydarzenia:

Han Solo: Paul Bettany zdążył już nagrać swoje sceny do filmu. Biorąc pod uwagę to, że od ogłoszenia  jego roli minęły niewiele ponad dwa tygodnie, jest to relatywnie niewielka rola.

Tweetów Howarda ciąg dalszy. Tym razem dostaliśmy fotkę wnętrza pojazdu, którym – biorąc pod uwagę znajdujące się w kadrze charakterystyczne rękawiczki – podróżować będzie Han Solo. [Wixu]

Seriale: Fani oglądający Rebeliantów na polskim Disney XD mają powody do radości – wygląda na to, że trzecia seria wróci 28 października. Miło, że jednak zamierzają to puścić, szkoda tylko, że tak późno. Aż boję się pomyśleć, kiedy wyemitują czwarty sezon… A właśnie, skoro już o tym mowa: Jedi Bibliothek wygrzebał tytuły sześciu pierwszych odcinków. Po dwuczęściowym Heroes of Mandalore przyjdzie pora na (także dwuczęściowe) In the Name of Rebellion, a po nim The Occupation oraz Flight of the Defender. Podają też, że w każdy poniedziałek zobaczymy po dwa odcinki.

Również w październiku powrócić ma “ukochany” przez fanów Forces of Destiny z drugą połową sezonu. Do opisów dwóch odcinków dokopał się (znowu) Jedi Bibliothek i dzięki nim wiadomo, że Newest Recruit pokaże Sabine i Ketsu, a w Starfighter Stunt Ahsoka będzie uczyła Padme latania myśliwcem. Oj, coś czuję, że szykuje się hit…

Nie brakuje też nowości internetowych; jak co tydzień jest nowy odcinek The Star Wars Show, pojawiła się również zapowiedź nowego programu pt. Science and Star Wars. [Lisa]

Komiksy: Zapowiedziano komiks łączący się z wydarzeniami z nadchodzącego filmu. Star Wars: The Last Jedi – Storms of Crait, bo taki będzie tytuł, ukaże się 27 grudnia. Poza tym, w Stanach ukazał się 12 zeszyt serii Doctor Aphra (4 mini-serii The Enormous Profit) oraz 36 zeszyt serii Star Wars zatytułowany Revenge of the Astrome. W Niemczech pojawiła się 4 część adaptacji powieści Broń Jedi.

W Polsce natomiast wystartowała Wielka Kolekcja Komiksów Star Wars. DeAgostini na razie rozpoczął kolekcję od testu. Ten jest dostępny tylko w Szczecinie, Gdańsku i Rzeszowie. Kosztuje promocyjne 14,99 zł i zawiera pierwsze 11 marvelowych zeszytów z serii Star Wars. Na stronie wydawcy można zamówić kolekcję i przeczytać o niej więcej szczegółów (w tym warunki i korzyści płynące z prenumeraty). [Dark Dragon]

Gry towarzyskie – X-Wing: Jest to wprawdzie informacja sprzed ponad tygodnia, ale zapomnieliśmy ją podać, a jest istotna. FFG zapowiedziało, że do X-Winga trafią najnowsze pojazdy z Ostatniego Jedi: TIE Silencer Najwyższego Porządku oraz ciężki bombowiec B/SF-17 Ruchu Oporu. Jak zwykle – bo miało to miejsce także przy dwóch poprzednich filmach – zapowiedź trzymano w tajemnicy do września, chociaż i tak wszyscy zainteresowani wszystkiego się domyślili.

Gry towarzyskie – Przeznaczenie: Zapowiedzi kolejnych kart do dodatku Empire at War ciąg dalszy. Tym razem przyszedł czas na żółte postacie, wśród których znajdziemy m.in. Lando Calrissiana, Bosska czy Cada Bane’a. [Nadiru]