Premiera „Science and Star Wars” i inne newsy z zeszłego tygodnia

Han Solo: Ron Howard od początku przygody z Gwiezdnymi wojnami regularnie kusi fanów w mediach społecznościowych. W tym tygodniu standardowo wrzucił zdjęcia z planu, okraszając je ciekawymi podpisami. Najpierw to:


Czyżbyśmy mieli być świadkami chlubnego wyczynu Hana, którym chwali się w Epizodzie IV? Co więcej, później Howard zamieścił podobne ujęcia na jego twitterowym i instagramowym profilu:

Shooting a scene about desperate and dangerous times.

Post udostępniony przez RealRonHoward (@realronhoward)


Wygląda na to, że to rzeczywiście jest Kessel.

Darth Vader być może pojawi się w filmie o Hanie. Taką plotkę podrzuciło całkiem wiarygodne źródło, ale czy jest coś na rzeczy – tego jak zwykle potwierdzić nie możemy. Zwłaszcza, że jakiś czas temu Spencer Wilding, aktor grający Vadera w Łotrze 1, zarzekał się, że nie kręci niczego związanego w Gwiezdnymi wojnami.

Ostatni Jedi: Oficjalnie zakończono produkcję filmu. Ostatni Jedi czeka na swoją premierę.


Za chwilę pomniejszy spojler, uważajcie wrażliwcy, opcjonalnie przeskoczcie akapit dalej. Andy Serkis w wywiadzie zdradził, że jego postać nie spotka się osobiście z Leią. Aktor nie nagrywał scen z Carrie, co oczywiście nie wyklucza na sto procent konfrontacji pomiędzy księżniczką a wodzem Najwyższego Porządku.

Mark Hamill pogrywa sobie z fanami, sugerując, że kolejny trailer nowego epizodu może mieć premierę 9 października . Po obiegnięciu tej informacji w świat aktor usunął tweeta z tą informacją, więc może coś jest na rzeczy? [Wixu]

Seriale: Oficjalna opublikowała tytuły i daty emisji odcinków z czwartego sezonu Rebeliantów, potwierdzając to, co wcześniej pisała Jedi Bibliothek. Harmonogram do końca roku prezentuje się następująco:

  • Heroes of Mandalore – dwie części – 16.10
  • In the Name of Rebellion – dwie części – 23.10
  • The Occupation i Flight of the Defender – 30.10
  • Kindred i Crawler Commanders – 06.11
  • Rebel Assault – 13.11

Potem nastąpi przerwa trwająca do początku przyszłego roku.

28. i 29. października pojawią się kolejne odcinki wielbionego przez tłumy Forces of Destiny. Tacker Trouble będzie poświęcone Rey, a Teach You, I Will (świetna nazwa, co nie?) będzie o Ahsoce. Po tytule można wnieść, że gdzieś tam przewinie się też Yoda.

Jak co tydzień, pojawił się nowy odcinek The Star Wars Show. Całkiem śmieszny, więc jeśli akurat macie wolne 10 minut, to można sobie oglądnąć.

Oprócz tego na oficjalnym kanale Star Wars zadebiutował nowy program Anthony’ego Carboniego – Science and Star Wars. Pierwszy odcinek opowiada o najbardziej charakterystycznej dla tego uniwersum broni – mieczu świetlnym. Carboni razem z Taylorem Grayem buduje termiczną lancę, którą aktor potem testuje na stalowych drzwiach, niczym Qui-Gon Jinn w Mrocznym widmie. [Lisa]

Komiksy: W Stanach pojawił się 2 zeszyt serii Phasma, 19 serii Poe Dameron (a 3 mini-serii War Stories) oraz trzeci Annual serii Star Wars. IDW wydało drugi zeszyt Star Wars Adventures 2, a w nim drugą część Better the Devil You Know oraz Tales from Wild Space: The Flat Mountain of Yavin. [Dark Dragon]

Gry towarzyskie – Przeznaczenie: Od zeszłego tygodnia dostępne jest zarówno w USA, jak i Polsce trzecie rozszerzenie do gry pt. Imperium w stanie wojny. Wśród 160 dostępnych kart znajdziemy m.in. Lando Calrissiana, Thrawna, czy Ahsokę Tano. W USA zapowiedziano przy okazji specjalne pudełka do trzymania swoich talii i kostek, z wizerunkami Leii, Vadera i Boby Fetta, po $15 sztuka.

Gry towarzyskie – Imperium atakuje: Zeszły tydzień uraczył nas także polską premierą kolejnego dużego dodatku do Imperium atakuje pt. Królestwo Jabby. Jednocześnie można też kupić cztery zestawy figurek, które nie zmieściły się do tego pudełka, m.in. Luke Skywalkera w wersji z Powrotu Jedi czy samego Jabbę. Żeby było śmieszniej, w tym samym czasie na oficjalnej stronie Fantasy Flight Games pojawiła się zapowiedź bonusowych figurek, ale do innego dodatku, który wkrótce zawita do USA, czyli Heart of the Empire.

Gry towarzyskie – Force and Destiny: W erpegach zasobach dla graczy pojawiła się talia zdolności i specjalizacji dla Consulara, poza tym zapowiedziano też sourcebook dla Mistyków pt. Unlimited Power. [Nadiru]