Trailer „Ostatniego Jedi” i inne newsy z zeszłego tygodnia

Ostatni Jedi: No i mamy nowy zwiastun filmu. Jakby ktoś nie widział (są tacy?), możecie rzucić okiem:

Na marginesie, polecamy naszą analizę trailera.

Kilka dni po zwiastunie otrzymaliśmy spot telewizyjny:

A do tego kinowy plakat. Jak widać, dzieje się.

Ale to nie wszystko. IMAX zaprezentował dekoracje związane z premierą filmu. I wszystko byłoby w porządku, gdyby nie drobny detal, który poruszył lawinę fanowskich spekulacji i teorii. Zwróćcie uwagę, kto znajduje się po prawej stronie wejścia, gdzie umiejscowieni są (teoretycznie) złe postacie. Luke! Czy oznacza to, że stary Skywalker będzie miał romans z Ciemną Stroną? A może to po prostu kolejne pogrywanie sobie z fanami, żeby podsycić dyskusję na temat fabuły?

Yahoo porozmawiało z Rianem Johnsonem. Reżyser opowiedział o tym, że Gwiezdne wojny to dla niego przemiana z dzieciństwa w dorosłość – co już kiedyś stwierdził w którymś z wywiadów. Do tego dowiedzieliśmy się, że inspiracją dla porgów były stworzenia, które naprawdę żyły na Skellig Michael, czyli wyspie, która posłużyła jako Ahch-To.

Mark Hamill obiecuje, że Carrie Fisher zagrała świetną, a w dodatku istotną, rolę w Epizodzie VIII:

Pokochacie ją. Wiem, że chcą zamknąć jej historię w Epizodzie IX, co odpowiednio ją uhonoruje, w końcu Han Solo odgrywa znaczącą rolę w Epizodzie VII, Luke w VIII, a Leia miała być czołową postacią w kolejnym filmie. Czujemy się, że pozostawiła po sobie pustkę, ale jakoś dajemy sobie radę.

Aktor Noah Segan będzie miał cameo w filmie. Nie wiadomo, czy to coś poważnego, ale to raczej drobna rola, być może dubbignowa. Segan to jedyny aktor, oprócz Josepha Gordona-Levitta, który wystąpi we wszystkich filmach nakręconych przez Riana Johnsona.

Han Solo: Przydałby się teaser filmu, prawda? Dobrą okazją wydaje się premiera Thor: Ragnarock pod koniec miesiąca, ale bardziej prawdopodobną datą jest jednak grudniowy Ostatni Jedi.

Howard wrzucił kolejną fotkę z planu. Swoją drogą – całkiem klimatyczną: [Wixu]

Tough neighborhoods contain Doorways to adventure, mystery & excitement #UntitledHanSoloMovie

Post udostępniony przez RealRonHoward (@realronhoward)

Seriale: Premiera czwartego, ostatniego sezonu Rebeliantów już dzisiaj. Z tej okazji na oficjalnym kanale na You Tubie pojawił się filmik podsumowujący dotychczasowe serie:

Największym wydarzeniem minionego tygodnia był bez wątpienia zwiastun The Last Jedi, więc trudno oczekiwać, by inaczej było w The Star Wars Show. Najnowszy odcinek zawiera wspaniałą sklejkę reakcji fanów na trailer. A, no i jest też wywiad z Davem Filonim.

W Science and Star Wars głównym tematem są zbiorniki z bactą i zamrażanie w karbonicie. Jak się okazuje, nie jest to tak odległe i niemożliwe jak mogłoby się wydawać. [Lisa]

Komiksy: W Polsce, w rzucie testowym od DeAgostini, pojawił się trzeci numer serii komiksowej z Legendami, a w nim zeszyty z serii Star Wars 23-31 oraz Star Wars Annual 1,  pierwotnie wydane w  latach 1979-1980. Cena to już standardowe niecałe 40 zł. W Stanach pojawił się 13 zeszyt serii Doctor Aphra (jednocześnie 5 mini-serii The Enormous Profit). [Dark Dragon]

Gry planszowe – Mistrzostwa Polski: W ten weekend poznaliśmy ostatniego ze czterech mistrzów Polski w gwiezdnowojenne gry wydawane przez Fantasy Flight Games. Jeszcze we wrześniu zwycięzcą w X-Wingu został Jan Świrski, pokonując w finale Pawła Pafawaga, następnie w zeszły weekend mistrzem Polski w Imperium atakuje został Saulius Petrauskas zwyciężając Tomasza Kejnę, a zwycięzcą w Przeznaczeniu okazał się Jakub Niedźwiedź, w ostatniej grze pokonując Wojciecha Wiśniewskiego. Na samym końcu, bo wczoraj, mistrzostwo Polski w Armadzie zdobył Dawid Czartoszewski, pokonując Daniela Unzeitiga. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Gry planszowe – X-Wing: Galakta zapowiedziała na IV kwartał tego roku polskie wydanie zestawu Najemne zbiry, który to zestaw zawiera nowe wersje Kihraxza i StarVipera, czyli dwóch bardzo mało popularnych „scumowych” myśliwców.

Gry planszowe – Przeznaczenie: Zgodnie z tradycją, Galakta wyda też w tym samym czasie co w USA nowy zestaw dodatków i starterów do Przeznaczenia, czyli Dziedzictwo.

Gry planszowe – Imperial Assault: Chociaż dodatek Heart of the Empire jeszcze nie wszedł do sprzedaży (a przynajmniej strona FFG nic o tym nie wspomina), to z jakiegoś powodu w USA można już kupić trzy zestawy z figurkami, które nie „zmieściły się” do tego dużego pudła – Ahsoką Tano, Imperatorem i Maulem. [Nadiru]