Nowe zwiastuny „Ostatniego Jedi” i inne newsy z zeszłego tygodnia

Ostatni Jedi: Coraz bliżej premiera filmu, to i ostatnio mamy mały wysyp zwiastunów. Tym razem wersja „międzynarodowa”, skomponowana z teaser trailera i późniejszego zwiastunu, opublikowanego 9 października.

Jakby tego było mało, jest także i nowy spot:

A oprócz tego kilka rozmówek aktorów. John Boyega o byciu Jedi (dla Digital Spy): Myślę, że byłoby to interesujące, aby więcej niż jedna osoba była Jedi. Ale to jest niepisana reguła obowiązująca w Gwiezdnych wojnach, że tylko jeden odlatuje i udaje się na trening. O rozwoju swojej postaci: Mam nadzieję, że to będzie interesująca zmiana, nie stanie się Jedi, ale postacią w uniwersum Gwiezdnych wojen, która może postawić się Jedi. Chciałbym to zgłębić, niczym Boba Fett. Widziałbym coś takiego dla Finna, ale kto wie?

Kelly Marie Tran, filmowa koleżanka Finna o imieniu Rose, wypowiedziała się dla Entertainment Weekly o swojej postaci: W Rose uwielbiam to, że tak jakby cały czas jest na misji. Jest bardzo praktyczna i pragmatyczna. O wspólnej misji infiltracyjnej z Finnem zdradziła tyle:  Ta przygoda wydaje się misją niemożliwą, widać moment, kiedy Rose zdaje sobie sprawę z zagrożenia, z którym chce się zmierzyć i rozwiązać go w logiczny sposób. Wie, co może pójść nie tak. Naszyjnik, który nosi Rose, jest ważny dla postaci i jej historii: Ma go przez cały film i znaczy coś więcej. To wszystko, co mogę powiedzieć. Okej, Kelly, już cię nie męczymy.

Nowy epizod będzie skupiał się na postaciach Rey i Kylo, stojących po dwóch stronach konfliktu. Adam Driver w wywiadzie dla GQ określił Rey mianem księżniczki. Czy powinniśmy chwytać się tego słowa i dorabiać ideologię? Chyba niekoniecznie, bo sam Abrams w komentarzu do Przebudzenia Mocy mówił tak: Patrząc na to jak na bajkę, mamy zamek, księcia i księżniczkę. Chcieliśmy określić te podstawy, nie kosmetyczne, ale bazowe elementy, miejsca, gdzie możemy osadzić nową historię i postacie. Wygląda więc na to, że Driver nie miał na myśli królewskich korzeni Rey, a raczej rolę, którą odgrywa w trylogii.

Sama Daisy Ridley, skoro już przy Rey jesteśmy, porozmawiała z Yahoo! Japan. Czego możemy się spodziewać po filmie Ostatni Jedi? Nie wszystko jest zawsze czarno-białe. Granica pomiędzy dobrem a złem staje się coraz bardziej niejednoznaczna, a relacja pomiędzy Rey i Kylo to symbolizuje. Kylo sądzi, że jego poczynania są właściwe. A Rey? Czy podejmie właściwą decyzję? Poprzez wieloaspektowe postacie, ten film wydobywa prawdę, która nie była wcześniej widziana. Reżyser Rian Johnson ma naprawdę niesamowite pomysły! Wszystkich ciekawi to, czy Rey jest córką Skywalkera. O tym Daisy także rzekła kilka słów: Niezależnie od odpowiedzi, myślę, że wszystkim spodoba się ta chwila. Ja znałam ją już kilka lat temu, ale historia Riana jest tak wspaniała, że nie mogłam w nią uwierzyć, byłam bardzo wzruszona.

Czy i my się wzruszymy? Mamy nadzieję, Rianie Johnsonie. [Wixu]

Gry: EA znowu zalało nas materiałami promocyjnymi z Battlefronta II. Głównie był to krótkie filmiki przedstawiające możliwości bohaterów w trybie wieloosobowym, ale pojawił się także kolejny trailer. [Dark Dragon]

Seriale: Dzisiaj na Disney XD swoja premierę mają kolejne dwa odcinki Rebeliantów – Kindred i Crawler Commanders. Pierwszy raz zobaczymy w nich Rukha, któremu głos użyczy Warwick Davis oraz Kapitana Seevora z głosem Setha Greena.

Najnowszy odcinek Science and Star Wars z pewnością przypadnie do gustu tym, którzy fascynują się gwiezdnowojenną medycyną, a w szczególności sztucznymi kończynami.

Największą atrakcją The Star Wars Show bez wątpienia jest wywiad z Kathleen Kennedy, w którym oczywiście nic ważnego nie ma; są za to porgi. [Lisa]

Komiksy: W Stanach pojawił się 7 zeszyt serii Darth Vader: Dark Lord of the Sith (jest to jednocześnie początek nowej mini-serii – The Dying Light). [Dark Dragon]