Uroczysta premiera „Ostatniego Jedi” i inne newsy zeszłego tygodnia

Ostatni Jedi: Za nami uroczysta premiera filmu, która odbyła się w Los Angeles. Co za tym idzie, w sieci pojawiły się pierwsze bezspoilerowe opinie na temat Epizodu VIII. Są one… nad wyraz pozytywne! Stream z czerwonego dywanu można obejrzeć na oficjalnej stronie, a relacje na ciepło zebrane z różnych zakątków internetu są dostępne w tym miejscu.

W oczekiwaniu na właściwą premierę Ostatniego Jedi, prześledźmy po kolei newsy, którymi obdarzono nas w minionym tygodniu.

Otrzymaliśmy kolejny spot w którym opowieścią raczy nas Rey:

Gwiezdnowojenna reklama Verizon pokazuje droida BB-9E.

Ciekawych materiałów od Entertainment Weekly ciąg dalszy. Tym razem kilka słów dorzucił Mark Hamill, opowiadając o historii Skywalkera: Aktorzy lubią backstory dla postaci. Chcą znać motywację i tak dalej, inaczej to czysta karta. Patrząc na to intelektualnie, zdałem sobie sprawę, że to nie jest już historia Luke’a, więc to co zrobił albo czego nie zrobił przez te lata, nie ma znaczenia dla publiczności. Jednak ja musiałem to sobie wytłumaczyć. Pisałem mnóstwo scenariuszy. Jeden był taki, że Luke zakochał się w owdowiałej kobiecie i miał z nią dziecko. Porzucił życie Jedi, żeby je wychować i się ożenić, ale dziecko przypadkowo zabiło się mieczem świetlnym. To nie ma związku z fabułą, ale kiedy pomyślałem o przemocy przy użyciu broni i wszystkich tragicznych historiach z dziećmi, które przypadkowo zabijają swoje rodzeństwo, użyłem tego, by poprowadzić Luke’a w mroczne strony jego opowieści.

Wywiadów ciąg dalszy. Rian Johnson najpierw wspomniał o pierwszym montażu Epizodu VIII, a potem o nowej trylogii.

Spoiler alert! Trafił się naprawdę ciekawy spot. Skupcie się na końcówce:

 

Z Luke’a prawdziwy mentor i strażnik moralności w nowym spocie Zważ na język:

Jeszcze jeden ciekawy materiał z planu:

Komnata Snoke’a wygląda naprawdę klimatycznie!

Mark Hamill i Daisy Ridley są rozważani do reprezentowania Disneya w wyścigu po Oskary w kategorii najlepszy aktor i najlepsza aktorka. O ile nie jest to pewna informacja, o tyle zdradza ważną dla fanów wiadomość: obie postaci, Rey i Luke, otrzymają sporo czasu ekranowego. Oczywiście, Rey od początku jest centralną postacią sagi, ale nie byliśmy pewni tego, jak dużą rolę odegra sędziwy Skywalker. A Marka Hamilla nigdy za wiele (zwłaszcza, że w poprzednim filmie za bardzo się nie wykazał).

 

Seriale: W The Star Wars Show tym razem prawdziwa petarda, czyli wywiady z obsadą The Last Jedi. Nie dość, że są śmieszne i urocze, to jeszcze dowiadujemy się z nich, że Rian Johnson jest człowiekiem bez wad. [Lisa]

Komiksy:  W Stanach swoją premierę miał 9 zeszyt serii Darth Vader: Dark Lord of the Sith (3 zeszyt mini-serii The Dying Light).

W Polsce pojawił się nowy Star Wars Komiks, a nim dalsza część serii Star Wars. Dostajemy 5 zeszytów z mini-serii Tajna wojna mistrza Yody, zeszyt Leia w ukryciu (org. Star Wars Annual 2) oraz dodatkowo Niefortunne przypadki 0-0-0 i BT-1 (pierwotnie ten mini-komiks był dodany do pierwszego zeszytu serii Darth Vader). [Dark Dragon]

Gry towarzyskie – X-Wing: W Polsce i w USA w sprzedaży dostępne są już XII i XIII fala. Czemu dwie? Bo jedna jest falą standardową – zawiera myśliwce Kimogila, Assault Gunboata i „Upiora II” – natomiast druga jest specjalna, gdyż zawiera maszyny z Ostatniego Jedi – TIE Silencera i bombowiec Ruchu Oporu.

Gry towarzyskie – Przeznaczenie: FFG zaprezentowało tym razem czerwone i żółte karty z nadciągającego dodatku Legacies. Wśród nowych postaci będzie można znaleźć m.in. Tarkina, Kallusa, Saw Gerrerę czy… Jar Jar Binksa. Ciekawe, ilu chętnych się znajdzie, by nim grać. [Nadiru]