Nowe filmy i seriale „Star Wars” i inne newsy z zeszłego tygodnia

Ogólne: Bum! Zacznijmy od najważniejszej informacji. Dwójka scenarzystów serialu Gra o tron, David Benioff i D.B. Weiss, ma stworzyć serię gwiezdnowojennych filmów. Ale to nie wszystko. Sam Bob Iger powiedział, że oprócz tego w przygotowaniu jest więcej niż jeden serial. Na szczegóły rzecz jasna musimy jeszcze poczekać, ale jest to petarda!

Trwa Disney D23 w Japonii. Z ciekawszych rzeczy, na imprezie pokazano nowe materiały z Solo, prawdopodobnie filmik zza kulis. Kilka słów w materiale powiedział również J.J. Abrams, ale bez konkretów – w końcu prace nad Epizodem IX ruszą dopiero po majowej premierze.

Solo: O produkcji bardzo długo było stosunkowo cicho. Sytuacja zmieniła się niedawno i machina promocyjna ruszyła pełną parą. Oto skrótowy przegląd, co ciekawego na temat filmu pojawiło się w mediach w minionym tygodniu.

Emilia Clarke opowiedziała EW, że jego bohaterka jest przyjaciółką Hana z lat dziecięcych. Jest oczywiście wokół nich pewna romantyczna otoczka, ale to bardziej wieloletni partnerzy, którzy świetnie wspierają się we wszelkiego rodzaju przekrętach. Postać Qi’ry, co zauważa sama Clarke, nie jest wspominana w późniejszym życiu Hana i sugeruje, że w filmie dowiemy się, co doprowadziło do tego, że losy postaci się rozeszły.

Kilka słów Lawrence’a Kasdana na temat droida L3-37. Scenarzysta stwierdził, że ten droid o oprogramowaniu żeńskim jest wyjątkową maszyną w galaktyce, złożoną z części pochodzących od różnych droidów. L3-37 ma mieć silnie rozbudowaną relację z Lando.

SOLO: A STAR WARS STORY
Alden Ehrenreich is Han Solo and Joonas Suotamo is Chewbacca

Woody Harrelson opowiedział, że jego postać uformuje Hana, jakiego znamy. Kolejna z postaci, Val (grana przez Thandie Newton), jest towarzyszką Thobiasa Becketta, stąd również poznaje Hana. Jej relacje z Solo mają być ciekawe. Czyli można się domyślać, że nie obejdzie się bez zgrzytów.

Dryden Vos (Paul Bettany) to szef gangu, który trzyma w garści kryminalne podziemie.

George Lucas wpadł z wizytą na plan filmu. Jego pobyt przeciągnął się kilka godzin, a twórca Gwiezdnych wojen podobnież pomagał przy kręceniu jednej ze scen.

Alden Ehrenreich również pogadał z EW. Młody Han nieustannie goni za swoimi marzeniami, a rzeczywistość rzuca mu kłody pod nogi i wcale nie jest tak łatwo. Filmowe losy mają ukształtować Solo, jakiego dobrze znamy. Alden opowiedział również o spotkaniu z Harrisonem Fordem. Panowie jedni wspólny lunch, a Ford doradził młodemu koledze, żeby powiedział, że dowiedział się od niego wszystkiego, co powinien wiedzieć, ale nie może zdradzić szczegółów. Cwany Harrison!

Przy okazji można rzucić okiem na okładkę wydania EW.

A także, co chyba jeszcze ciekawsze, na nowe fotosy z filmu!

Ostatni Jedi: Film otrzymał nagrodę AARP w kategorii Najlepszy film dla dorosłych widzów. I to by było na tyle. [Wixu]

 

Seriale: Ten tydzień z pewnością należał do tych bardziej ekscytujących; nie dość, że zobaczyliśmy pierwszy trailer Solo, to jeszcze Bob Iger zapowiedział kilka nowych seriali. Jeden z nich ma zostać ogłoszony już niedługo. Wszystkie mają trafić na platformę streamingową Disneya, która wystartuje dopiero w 2019, więc musimy uzbroić się w cierpliwość.

Wszystkie te nowinki oraz reakcje na trailer Solo zobaczycie w najnowszym odcinku The Star Wars Show. [Lisa]

KsiążkiNa Zachodzie zapowiedziano kolejną książkę, jest ona o tyle nietypowa, że dotyczyć będzie historii gadżetów wydawanych na licencji Star WarsStar Wars Memorabilia: An Unofficial Guide to Star Wars Collectables  będzie liczyło sobie 96 stron i do sprzedaży trafi 1 czerwca tego roku.

Kolejne newsy nie są przyjemne, ponieważ wydawnictwo Uroboros ma kolejne opóźnienia i na książki poczekamy aż do marca… Oddział Inferno zadebiutuje 14 marca,  Phasma 18 kwietnia, a Ostatni Jedi 23 maja. Wszystkie daty to premiery w Empiku, w reszcie księgarni książki pojawią się dwa tygodnie później. Oby jak najmniej takich obsunięć, ponieważ zaczyna to przypominać „profesjonalizm” wydawnictwa Amber. [Jedi Przemo]

Komiksy: W Polsce ukazał się pierwszy w tym roku Star Wars Komiks. Znajdziemy w nim 6 pierwszych nowej serii, Doktor Aphra (dodatkowy mini-komiks dołączany do oryginalnego wydania ukaże się razem z następnym numerem dwumiesięcznika).

W Stanach pojawił się 43 zeszyt serii Star Wars (6 część mini-serii The Ashes of Jedha). [Dark Dragon]

Gry planszowe – Legion: Premiera gry mniej więcej za pięć tygodni, tymczasem FFG dalej publikuje swoje zapowiedzi. Tym razem padło na karty rozkazów. [Nadiru]